Pożegnanie – koniec IX kadencji Senatu RP

11 listopada 2019 roku, ostatniego dnia trwania IX kadencji Izby Wyższej Polskiego Parlamentu, przestaję pełnić mandat Senatora RP. Funkcję tę pełniłem nieprzerwanie przez trzy kadencje – 12 lat. Był to niezwykle intensywny czas w moim życiu, w trakcie którego poznałem wiele interesujących osobowości, wysłuchałem niezliczoną ilość historii potrzebujących, podjąłem mnóstwo interwencji, promowałem Polskę zagranicą (m.in. przewodnicząc grupom bilateralnym)  – w szczególności na Bliskim Wschodzie i w Rosji, czy popularyzowałem sport, w tym sport osób niepełnosprawnych.

Bardzo dziękuję za współpracę środowisku wojskowemu, weteranów, sportowców, dziennikarzy – w tym szczególnie z redakcji Dziennika Łódzkiego. Zrealizowałem z Wami wiele wspaniałych inicjatyw. Mam nadzieję, że będą one kontynuowane – w tym np. International Bench Press League Marcina Laśkiewicza. Liczę na dalszą współpracę zadeklarowaną przez Jego Ekscelencję Ambasadora Islamskiej Republiki Iranu w RP, Masouda Edrisiego Kermanshahiego.

Przez te dwanaście lat zdarzały się także niestety rzeczy nieprzyjemne, ataki na mnie ze strony służb, i to w sytuacji osobistej tragedii, jaką była śmierć moich rodziców, próba kneblowania mi ust przez partię polityczną (Platformę Obywatelską), którą współtworzyłem.  Z tego powodu odchodzę z polityki, czując ulgę. Nie jest już to ten sam świat, w jakim w 1990 roku zaczynałem swoją polityczną, społeczną, obywatelską karierę.

Przede mną dziś stoją nowe wyzwania, a jednym z kluczowych jest wkroczenie w świat biznesu.

Wszystkiego dobrego!

Maciej Grubski,

Senator RP (2007-2019)

fot. Dziennik Łódzki