Relacja z wizyty Islamsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej (aktualizacja)

Czwartek 28 czerwca 2018 r.

Dziś delegaci odbyli spotkanie z Przewodniczącym Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności Senatu RP Panem Andrzejem Stanisławkiem. Zawitali też na 62. posiedzeniu Senatu.

Fot. Michał Józefaciuk/Senat

Z Izby Wyzszej przejechalipdo Łazienek Królewskich. Na popoludnie zaplanowano zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem (Stare Miasto).

Środa, 27 czerwca 2018 r.

Dziś nasi goście rozpoczęli dzień od spotkania z Prezesem Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego panem Przemysławem  Andrzejakiem.

Następnie delegacja udała się w podróż do Warszawy. Na godz. 15:00 przewidziano spotkanie w Senacie RP z Polsko-Irańską Grupą Parlamentarną, której przewodniczę.

Potem odbyły się spotkania z wicemarszałkami Senatu RP Michałem Seweryńskim oraz Ryszardem Terleckim.

Wieczorem delegaci zjedli obiad wydany przeze mnie jako przewodniczącego Polsko-Irańskiej Grupy Parlamentarnej.

Wtorek, 26 czerwca 2018 r.

Dziś delegaci Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Islamskiej Republiki Iranu i Polski zapoznali się z działalnością Bionanoparku.

Zwiedzili też już nowy dworzec Łódź-Fabryczna. Od godz. 11:00 uczestniczyli w spotkaniu z prof. Jackiem Różnieckim, pełnomocnikiem Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. Wymiany Międzynarodowej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Muszyńskiego 2).

Następnie zjedli lunch wydany w Klubie Spadkobierców przez prezydent Łodzi Hanną Zdanowską.

Po lunchu zwiedzali „EC1 Łódź – Miasto Kultury”, byłą elektrociepłownię, dziś instytucję kultury – przykład realizacji projektu rewitalizacji miejskiej.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem.

We wtorek materiał o przyjeździe naszych gości wyemitowała TVP ŁódźDelegacja z Parlamentu Irańskiego Odwiedziła Łódź„.

Przedstawiciele Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Islamskiej Republiki Iranu i Rzeczypospolitej Polskiej w Zgromadzeniu Rady Muzułmańskiej są bardzo zainteresowani Polską, jej rozwojem i doświadczeniami w przemyśle, rolnictwie. Ciekawi ich nasza kultura czy rozwiązania akademickie. Chcą ściągnąć do siebie nowoczesne technologie i inwestycje. Chcę ich namówić również do inwestowania w naszym kraju, dlatego też postanowiłem ich zaprosić do Polski.

 

Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.

Delegacja Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Islamskiej Republiki Iranu i Rzeczypospolitej Polskiej wylądowała o godz. 14:00 na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie 🙂 witam serdecznie! Za chwilę ruszamy do Łodzi!