Wręczono Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”

10 listopada 2017 r. odbyła się kolejna uroczystość wręczenia Odznak „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, które przyznawane są przez Radę Miejską w Łodzi za pracę na rzecz Miasta godną szczególnego uznania.

Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” trafiły do dwudziestu trzech osób i jednej fundacji. - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” trafiły do dwudziestu trzech osób i jednej fundacji. , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wśród osób wyróżnionych są lekarze, społecznicy, nauczyciele, sportowcy, artyści oraz naukowcy. Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” trafiły do dwudziestu trzech osób i jednej fundacji.

Wyróżnieni zostali:

 1. Pan Tomasz Lucjan Anielak – od wielu lat działa społecznie na rzecz tych mieszkańców naszego miasta, którym trudno radzić sobie na co dzień.  Aktywnie pracował w radach nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych, a także w radach osiedli.
 2. Pan Paweł Anyszewski – wyremontował kilka zabytkowych nagrobków przy ul. Ogrodowej. To z jego inicjatywy Łódzka Spółka Infrastrukturalna oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji objęły opieką grób Stefana Skrzywana, pierwszego budowniczego łódzkiej sieci wodociągowo – kanalizacyjnej.
 3. Pani Jolanta Barbara Cała – od wielu lat działa w radzie Osiedla Złotno, gdzie pełni funkcję przewodniczącej Komisji do Spraw Inwestycji.
 4. Pan Mieczysław Zygmunt Ciapczyński – jest społecznikiem, przez wiele lat aktywnie działał w radzie osiedla.
 5. Pani Alicja Wiesława Cieślak – prowadziła aktywną działalność jako członkini Rady Osiedla Wzniesień Łódzkich oraz jej przewodnicząca.
 6. Pan Wiesław Janusz Czech – od 1991 r. zabiegał o reaktywację sekcji hokeja na lodzie w Łodzi. Po rejestracji Łódzkiego Klubu Hokejowego został jego wiceprezesem.
 7. Pan Marek Dariusz Ćwiek – pełni funkcję prezesa Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jest też członkiem prezydium i Zarządu Głównego ZNP.
 8. Pani prof. Jolanta Daszyńska – po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim, podjęła pracę w Instytucie Historii uczelni.
 9. Pani Aleksandra Katarzyna Dulas – od 2004 roku prowadzi fundację zajmującą się nauczaniem.
 10. Pan Jerzy Czesław Jachimek – jest społecznikiem pracującym na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych.
 11. Pani Barbara Jędrzejewska – Wysocka – jest radną Miejskiej Rady Seniorów.
 12. Pani Anna Maria Jurek – jest twórczynią szeregu programów edukacyjnych realizowanych w łódzkich szkołach.
 13. Pani Katarzyna Anna Krzywańska – jest propagatorką sportu, licencjonowaną instruktorką Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, założycielką i prezesem Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego.
 14. Pan Witold Jerzy Michalak – jest przewodniczącym Zarządu Osiedla Chojny – Dąbrowa.
 15. Pani Oliwia Katarzyna Niewiadomska – jest pedagogiem, jako absolwenta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prowadzi zajęcia w kilku szkołach muzycznych.
 16. Pan Jan Raczkowski – to autor programu profilaktyki i leczenia wad postawy i skrzywień bocznych kręgosłupa u dzieci i młodzieży realizowanego przez Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Łodzi.
 17. Pan Krzysztof Paweł Strzelecki – członek Rady Osiedla Wzniesień Łódzkich.
 18. Pani Ewa Śmiechowicz – jest lekarką.
 19. Pan Stanisław Świerkowski – jest prezesem Społecznego Komitetu Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 20. Pani Barbara Tomaszewska – od kilku kadencji działa w Radzie Osiedla Rokicie.
 21. Pan Wojciech Oskar Ulatowski – jest prezesem Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej.
 22. Pan Janusz Urbańczyk – należy do rady Osiedla Chojny Dąbrowa. Jest wiceprezesem łódzkiego Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrznodesantowych „Czerwone Berety”.
 23. Pani Halina Węcław – jest pielęgniarką, w tym zawodzie pracowała na wszystkich poziomach zarządzania oraz jako nauczycielka praktycznej nauki zawodu.
 24. Fundacja Waldiego „Serce na Dłoni” – prowadzi działalność pożytku publicznego na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Więcej na: http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/odznaki-za-zaslugi-dla-miasta-lodzi-trafily-do-nieprzecietnych-lodzian-id16429/2017/11/10/

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Łódź jest z Was dumna!