Sami zdecydujcie, jak zmienić Łódź. Głosowanie na budżet obywatelski dobiega końca

Jeszcze tylko nieco ponad tydzień został na elektroniczne głosowanie na zadania, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 roku. Łodzianie mają na to czas tylko do 9 października do 24:00. Tym razem głosujemy na maksymalnie 5 zadań osiedlowych i maksymalnie 5 ogólnomiejskich. Głosowanie jest możliwe poprzez stronę https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/.

Polecam szczególnie zadania związane ze sportem, jako że to inwestycja przede wszystkim w siebie samych. Warte uwagi są wszystkie wnioski dotyczące powiększenia sieci Łódzkiego Roweru Publicznego (lista wniosków na http://rowerobywatelski2017.pl/), wprowadzenia rowerów towarowych do ŁRP (L0032) czy powstania w mieście małych siłowni na świeżym powietrzu (tzw. workout parków) – w łódzkich parkach czy na Stawach Jana (np. zadanie G0236CH). Wczoraj polecałem również projekt B0170LA BEZPIECZNY DZIEDZINIEC PRZYKLASZTORNY – budowa stref parkowania, odpoczynku dla rowerzystów i pieszych przy klasztorze OO. Franciszkanów.

Katalog wniosków jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są w nim także zadania z zakresu infrastruktury rowerowej i drogowej, wyposażenia łódzkiej służby zdrowia, placówek edukacyjnych, parków i terenów zielonych czy rekreacyjnych, Straży Miejskiej, doposażenia Bombonierki, sprowadzenia hipopotama do ZOO, nowych nasadzeń zieleni, organizacji różnego rodzaju wydarzeń i wiele innych propozycji.

Samo głosowanie jest niezwykle proste!

budzet_obywatelski_4